YU-Gi-OH DEUL Links Nedir? Nasıl Oynanır?

0

Yu-Gi-Oh Deul Links 11 Ocak 2017 tarihi itibariyle iOS ve Android tabanlı işletim sistemlerine uygun olarak çıkış yapan bir mobil oyundur. Oyun çıktığı tarihten itibaren günümüze kadar dünya genelinde büyük yankı oluşturmuş ve severek oynanmaktadır. Bizde sizlere yazımızda Yu-Gi-Oh Deul Links nedir? Nasıl oynanır? Sorularının cevaplarını vereceğiz.

Yu-Gi-Oh Deul oyunu çocukluğumuzda severek izlediğimiz hatta başından kalkmadığımız animelerden olan Yu-Gi-Oh animesindekine benzer mekaniklere sahip bir oyundur. Oyun karşımıza ilk olarak 16 Mart 2016 tarihinde Japonya’da yayımlanan bir fragman ile çıktı. İlgi çekici olan bu fragman oyunun dikkat çekmesini sağlamıştır. Yayımlanan fragmanla beraber oyun için ön kayıt sürecide başlatıldı.

Oyuna ön kayıt sırasında başlayan oyun severlere özel bazı kartlar ve mücevherler ödül olarak verildi. Oyuna ön kayıt yaptıran kullanıcılara verilen kartlar; Karanlık Büyücü kartı ve Mavi Gözlü Beyaz Ejder kartlarıdır.

Yu-Gi-Oh Deul Links oyunu ilk olarak 7 Eylül 2016 tarihinde kapalı beta olarak bir test aşamasında çıkarıldı. Oyun çıkarıldığı zaman oluşabilecek adaletsizliklerin önlenmesi için kartlar konusunda çeşitli dengelemeler yapıldı. 7 Eylül 2016 tarihinde çıkarılan kapalı beta 27 Eylül 2016 tarihinde sonlandırıldı. Bu süreç içerisinde oyunun resmi olarak çıkışının yapılması için gerekli olan hazırlıklar yapıldı. En son ise geçtiğimiz aylarda oyunun hazırlıklarının tamamen bitirildiği açıklandı ve 11 Ocak 2017 tarihinde oyun yayımlandı.

Oyun iki sistemden oluşuyor. Bu sistemlerden birisi yapay zeka bir diğeri ise oyunculara karşı mücadele verdiğiniz bir diğer sistemdir.

Oyunda Duel world yani Türkçesi düello dünyası adlı seçenekte biri normal zorlukta diğeri ise zorlayıcı olan iki rakipten birisini seçebilirsiniz. Seçtiğiniz bu oyuncuya kartlarınızla meydan okuyabilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak aynı zamanda seviyede kasabilirsiniz. Oyunda seviye kasmak için kullanılacak yöntem budur.

Oyunda karşınıza normal ve zorlayıcı rakipler çıkar. Bu rakipleri yendiğiniz zaman her yenmenizde bir üst rakip karşınıza çıkar. Oyun genel anlamda bu şekilde devam etmektedir. Bazı durumlarda rakibiniz kaybedebilir. Fakat konumunu da koruyabilir. Eğer böyle bir durumla karşı karşıyasanız daha dikkatli olmanız gerekecektir. Bunun sebebi ise oyuncu bu sefer karşınıza çıktığı zaman gizli kozlarını kullanabilir.  Duel World seçeneğinde oynadığınız zaman size bazı görevlerde verilecektir. Size verilen bu görevleri tamamladığınız zaman oyun tarafından ödüllendirilirsiniz.

Yu-Gi-Oh Duel Link oyununda bir diğer oynanış şekli ise Online Versus seçeneğidir. Bu çevrimiçi mücadele demektir. Bu seçenekten anlayacağınız üzere o sırada çevrimiçi olan oyuncularla oynarsınız. Bu seçenekte mücadele eden kişilerin maçlarını izleyebilirsiniz hatta arkadaşlarınızın daha önceki maçlarını da izleyebilirsiniz.

Son olarak oyunda rütbe maçları yani ranked yapabilirsiniz. Yapacağınız bu maçlarla seviyenizi belirlersiniz. Oyunu oynamak isteyen kişiler Google Play Store ve App Store üzerinden oyunu indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here