Üretken Olmak İçin Tavsiyeler

0

Üretken Olmak İçin Tavsiyeler

Bir şeyleri bir araya getirip ortaya çıkarmak harika bir şey. Verimli olmak, çalışmak ve sonuca ulaşmak. Girişimciler kendi işlerini kurmak istediklerinde onları motive eden şey ortaya bir şeyler koyacakları ve rağbet görecekleri inancıdır. Bunun içindir aslında her şey doğru parçalar yerine getirildiğinde ise sonuç alınmaya başlanabilir.

Üreten Kişi Şikayet Etmez

O yok bu olmuyorla vakit kaybetmez eldeki imkanlarla başlanabilecek yol haritasını çıkarır ve işe koyulur. Bu ilk adımdır belki baby steps dedikleri küçük bir adım anacak girişim ve gelecek adına büyük bir adımdır. Eğer bahanelerin ardına saklanırsanız ya da sürekli bir şeylerin olmasını beklerseniz iş işten geçer ve elinizdeki tek şey zamam kaybı olur.

Fikir Ertelenmez

Doğru zaman diye bir şeyin ucu her zaman açıktır. Neye göre doğru zaman diyebiliriz. Her şey hazır olduğunda mı o zaman herkes bir şeklilde yola çıkabilir. Girişimci olarak farkınızı ortaya koyan şey çabanız, zekanız ve en önemlisi o imkanları nelere çevirebildiğinizdir. Dolayısıyla fikrinize güveniyorsanız bir kara vermeli ve onun arkasında durmalısınız. Bu kararı acele vermeyin. Özellikle kendinizi, konumuzu, standartlarınızı iyice gözden geçirin ve masaya yatırın ortaya çıkan şeyler size nereden başlamanız gerektiği konusunda yol gösterecektir.

Terimlerle Vakit Kaybetmeyin

Biz kraldan çok kralcığı seven bir milletiz bu yüzden işin içinde her zaman duygular oluyor ve duygusal davranıyoruz. Ancak girişimciler bu konuda dikkatli olmalı. Günümüzde pek çok girişimci bu hataya düşüyor. Ego, patron, yönetici vb. Gibi terimler tek başınıza olduğunuz da ya da çekirdek bir ekip yönettiğinizde çok önemli değildir. Aslında hiçbir zaman hiçbir şeyin önünde değildir. Siz her şeysiniz bunu aklınızdan hiç çıkarmamalısınız. O ekibin bulaşıkçısı, yemek hazırlayanı yeri geldiğinde elemanını pışpışlayıcısı… Amacınız girişiminizi hayata geçirmek ve büyütmek olsun bu yolda herkesle uyumlu çalışın uyum sağlayamayanla vakit kaybetmeyin. Ve önemlisi kendinizi yanlış şeylere kaptırmayın.

Motive Olmak Bazen Zordur

Üretmek bazen insan kısır döngüye sokar. Çünkü ilk olan şeyden uzaklaşmak zordur ve kişi korkabilir. Hep o fikrin etrafında döner halbuki bu yaptığı yanlıştır. Üretken biri olmak kadar ürettiğin şeyden vazgeçmekte önemlidir. Her zaman sonuç alamazsınız ya da her zaman istenildiği gibi bitmez hikaye. Böyle bir durumda arkanıza bakmadan yola devam etmelisiniz. Bu gücü bulmak zaman zaman zor olabilir ve size birçok şeyi sorgulatabilir ama bir şekilde devam etmezsiniz. Kendinizi kapatmış olursunuz. Bu sebeple her zaman gerçekci olun ve hiç bir zaman bir fikre aşık olmayın her şeyin değişebileceğine inanın bu değişimi kötü olarak değil sizi geliştiren ve yükselten bir ivme olarak değerlendirin. Böylelikle işleri daha hızlı yoluna sokarsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here