TV 8 Frekans Ayarları Nasıl Yapılır ?

0

Tv 8 Frekans Ayarları Nasıl Yapılır ?

Televizyon dünyasının renkli hayatları her geçen gün yenileniyor ve sürekli farklı programları karşımıza çıkarıyor. Televizyon ekranlarında eğlence programları, magazin programları, yarışma programları gibi birçok program yer alıyor.

Özellikle Tv 8 ekranlarında birbirinden heyecanlı yarışma programları bulunmaktadır ve hemen hemen her yaştan insanın ilgisini çekmektedir. Son zamanların gözde yarışması olan Survivor ise 7’den 70’e herkes tarafından büyük bir ilgi ve heyecan ile izlenmektedir.

Acun Ilıcalı’ya ait olan Tv-8 kanalı, eğlendirici ve bol neşeli programlara sahiptir. Kanalın, sadece yarışma ve programlara yer ayırması da ayrı bir özelliğidir. 3 Adam, Para Bende, Güle Güle Oturun, Oynat Bakalım, Aramızda Kalmasın, Günaydın Doktor, 1 Alp 1 Çocuk, Magazin 8, Magazin 8 Ekstra, Yılmaz Morgül’le Mutlu Günler Türkiye, Arda’nın Mutfağı, Saba ile Oyuna geldik ve 4 Büyükler Salon Turnuvası gibi, hepsi birbirinden merak uyandırıcı programların yanı sıra; Survivor, O Ses Türkiye, Göz6, Rising Star Türkiye, Yetenek Sizsiniz, Ne Giysem Yakışır, Ver Fırına ve Baybars Altuntaş ile En Zayıf Halka gibi yarışmalar da yine seyircinin büyük ilgisini toplamaktadır. Ayrıca spor ile yakından ilgilenenler için de birbirinden farklı spor dallarını yayınlamaktadır. Box maçları bunların en başında gelir.

Tv 8 kanalaında daha çok Avrupa benzeri yarışmaların yapılması da dikkat çeken unsurlar arasında yer alır. Tv 8 kanalını izlemek ve bu kanala ulaşmak için frekans ayarlarınızı girmeniz yeterli. Peki Tv-8 frekans ayarları nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim.

Tv 8 Frekans Bilgileri

Tv-8 Frekans Ayarları için;                                                           Alternatif olarak;

Uydu: Türksat 4A Uydusu                                           Uydu: Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12356 MHz                                                      Frekans: 12356 MHz

Polarizasyon: Yatay ( Horizontal )                             Polarizasyon: Yatay ( Horizontal )

Symbol Rate: 7100 Ksym/s                                         Symbol Rate: 9600 Ksym/s

Fec: 2/3                                                                              Fec: 3/4

 

Kablo TV: Kablo TV hizmeti veren iller için S 34

Digitürk: Kanal 28

TeleDünya: HD 34. Kanal – SD 105. Kanal

D-Smart: Kanal 28

TİVİBU: tivibu.com.tr (29. Kanal)

Görüldüğü üzere her yerden bu kanala ulaşmak mümkün. Ayrıca yine spor programlarına ulaşmak için Tv 8.5 kanallarının frekanslarını girmeniz yeterlidir.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here