Turkcell 4.5G Nasıl Geçilir?

0
5

Uzun zamandır konuşulan ve insanların merakla beklediği 4.5G hizmeti Nisan ayının 1’i itibariyle artık aktif bir hale getirildi. İnsanlar 4.5G hizmetini denerken bir yandanda eksilerini, artılarını yazmaya başladı. Turkcell, Avea, Vodafone dahil olmak üzere tüm GSM operatörleri için getirilmiş olan 4.5G hizmeti nasıl aktif edilir? Turkcell 4.5G’e nasıl geçilir? İşte sizlere tüm detaylarıyla bu konu hakkında yararlı bilgilerimiz…

 

Turkcell 4.5G Nasıl Geçilir?

Sadece Turkcell’e gelen bir özellik değil. Eğer telefonunuz 4.5G için uyumlu bir haldeyse geçiş yapabilmeniz için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Birde hattınızın 4.5G uyumlu olması gerekiyor. Yeni çıkan telefonların içerisinde var olan özellikler sayesinde 4.5G hizmeti için herhangi bir yere mesaj atmanız veya herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok sadece telefonunuz iPhone yani iOS işletim sistemine sahip ise ‘hücresel veri’ kısmından 3G’i değil de 4.5G’i seçmeniz gerekiyor.

Turkcell 4.5G Hizmeti Hakkında Bilgi

Evet, 4.5’e geçmek işte bu kadar kolay ve hızlı! Yani 4.5G kadar her işleminiz hızlı bir şekilde oluyor. 3G’den çok fazla hızlı olması dolayısıyla tabiki de biraz daha fazla internet harcıyor ve şartlar daha çabuk bitiyor! İsterseniz yine 3G hizmetiyle telefonunuzu kullanabilirsiniz fakat eskisi gibi normal değerlerde bir internet olacaktır yani internetinizi istediğiniz zaman 4.5G hizmeti yapabilirsiniz ve aradığınız hızı devam ettirebilirsiniz. Turkcell için telefonunuzun 4.5G’e uyumlu olup olmadığını Turkcell’in internet sitesinden veya SMS yöntemiyle sorgulatarak öğrenebilirsiniz.

Ne yazdık? Turkcell’in 4.5 G hizmetine geçiş yapabilmeniz için telefonunuzun uyumlu olması ve sim kartınızın uyumlu olması gerektiğini yazdık yani sadece bu kadar şeyle sizde artık 4.5 G hizmetinden faydalanabilirsiniz. İnternetin daha hızlı olduğu ve bir çok şeye hızlı bir şekilde erişebildiğiniz 4.5G hizmetinden sizde yararlanın. Tabii ki yukarıda dediğimiz gibi internetiniz hızlı olduğu için faturanız daha kabarık gelecektir veya internet kotanız daha hızlı bir şekilde bitecektir. Bunun haricinde 4.5G ile internete bağlandığınız için  telefonunuzun şarjı daha çabuk bitecektir. Hatta telefonunuz ısınabilir. Isınma ve şarj derdi için telefonunuzun bataryası daha büyük olmak zorunda ve telefonunuzun daha kapsamlı, daha büyük performansa sahip olması gerekir. Bunun haricinde hiç bir şeye ihtiyacınız yok. Yukarıda denildiği gibi herşeyi tamamlayıp daha sonrasında herhangi bir Turkcell bayisine başvurarak veya Turkcell’in müşteri hizmetlerine bağlanara daha fazla bilgi alabilir isterseniz tüm işlemleri tamamladıktan sonra telefonunuzun ayar kısmından 3G’i değil de 4.5G’i tercih ederek internetinizin 4.5G’e geçişini sağlayabilirsiniz. Eğer isterseniz Turkcell’in müşteri hizmetlerini arayarak daha fazla bilgi edinebilir ve bu konu hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Umarım bu makalemiz sizin adınıza yararlı olmuştur ve sizi 4.5G’e geçirebilmişizdir. Yukarıda anlatıldığı gibi ayarlarınızı yapın ve internetinizi daha fazla hızlandırın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here