Rust Sistem Gereksinimleri

0

Açık dünya temalı olarak ve hatta kalma konulu oyunlardan birisi olan Rust, Minecraft ve Dayz oyunlarıyla gösterdiği benzerlikler dolayısıyla dikkat çekmeyi başardı. Bu tarz oyunların hayran kitleleri çok fazla. Rust’ta sunduğu gerçeklik ile bu hayran kitlesinin beğenisini kazanacağa benziyor. Tabii her oyunda olduğu gibi Rust’ta da belli başlı kurallar ve gereksinimler vardır. Yazımızda sizlere Rust sistem gereksinimleri ve oyun hakkında bilmeniz gereken bilgileri vereceğiz.

Tek Amaç Hayatta Kalmak

Oyun hakkında bilmeniz gereken ilk şey yapacağınız her şey hayatta kalmak için olmalı. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Rust bir hayatta kalma oyunudur. Oyunu oynadığınız süre boyunca doğanın bütün koşullarında hayatta kalma adına mücadele verirsiniz. Vahşi hayvanlar, soğuk hava ve açlık karşılaşacağınız zorluklardan sadece birkaçıdır. Tabii tek karşılaşacağınız zorluklar bunlar değil diğer oyuncularda hayatta kalmanızı zorlaştırmak için çaba harcayacak.

Hayatta kalmak adına vereceğiniz mücadelede oyun içerisinde size verilen her şeyden faydalanmanız gerekir. Bu konuda etrafınızda bulunan taş ve madenlerden silah yapmalısınız. Yapacağınız bu silahlarla oyun içerisinde hayatta kalmayı başarabilirsiniz. Aynı zamanda vahşi hayvanları avlayabilir ve diğer oyunculara saldırılar düzenleyebilirsiniz.

Oyunda Herhangi Bir Sınırınız Yok

Oyunun en güzel yanlarından biriside oyun içerisinde bir sınır olmamasıdır. Oyunu oynarken kendi halinizde takılabileceğiniz gibi çete lideri havasıyla diğer oyunculara saldırıda da bulunabilirsiniz. Hatta hileler bile yapabilirsiniz. Bu konuda diğer oyuncuları kandırabilir onları öldürebilir ve bütün hazineleri elinize geçirebilirsiniz. Oyun size bu konuda sınırsız bir özgürlük tanıyor. Yani oyunu oynamak istediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Zorluk Derecesi Nedir?

Oyunun zorluk derecesine değinecek olursak, oyunda zorluk olarak barınak detayına da es geçilmemiş. Oyunda hayatta kalmak için ilk görevlerinizden birisi barınak yapmaktır. Fakat oyuna yeni başlayanlar için barınak yapmak pek kolay bir işlem değildir. Bu yüzden ilk aşamada sadece kafanızı sokacak kadar ufak bir barınak yapmanız yeterli olacaktır. Topladığınız materyallerle beraber ufak bir barınak inşa edebilirsiniz. İlerleyen zamanlarınızda ise artan materyalleriniz sayesinde barınağınızı büyütebilir ve kendi uygarlıklarınızı kurabilirsiniz. Tabii kurduğunuz barınağı da korumanız gerekir. Bunun için de ateşli silahlar ve kazıklar üretebilir ve barınağınızı koruyabilirsiniz.

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

-RAM: 16 GB RAM

-İntel İşlemci: İntel Core i5-4430 3.0 GHz

-DerectX: 12

-NVİDİA Ekran Kartı: GeForce GTX 980 4 GB

-Hard Disk: 10 GB

-İşletim Sistemi: Windows 10 (64)

Minimum Sistem Gereksinimleri:

-RAM: 8 GB RAM

-İntel İşlemci: Core 2 Duo E4400 2.0 gHZ

-DerectX: 9

-NVİDİA Ekran Kartı: GeForce  GTX 650 1 GB

-Hard Disk: 10 GB

-İşletim Sistemi: Windows 7 (64)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here