Point Blank Hangi PC Kaldırır Sistem Gereksinimleri

0

Ülkemizde ilk çıktığı günden bu zamana kadar en çok oynanan oyunlar arasında Point Blank oyunu yer almaktadır. Point Blank, Güney Koreli bir oyun şirketi olan Zepetto tarafından 2008 yılında yayımlanmış bir oyundur. Oyunun tarzı ise çevrimiçi birincil şahıs bir nişan oyunudur. Bu tarz oyunları sevenler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Aynı zamanda sadece nişan oyunları seven kişiler değil çevrim içi oyun oynamayı seven kişiler de oyunu severek oynuyorlar. Türkiye’de oyunun yayımcılığını Nfinity Game yapmaktadır.

Oyun genel anlamda CT-Force ve Free Rebels arasında geçen savaşı konu edinmektedir. Oyunda oyunculara bazı rütbeler verilir. Bu rütbeler askeri öğrenci rütbesiyle başlar. Oyunda en yüksek olan rütbe ise Genelkurmay Başkanı rütbesidir. Oyuncular oyunun içerisinde var olduğu ve maç yaptığı süre boyunca oyunda rütbe atlamak için gerekli olan tecrübe puanı ve oyunu puanı artar. Oyun içerisinde savaşırken ihtiyacınız olan gerçek silahları ve özel eşyaları satın almak için gerçek parayla alarak ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz oyun parasına ihtiyacınız var.

Oyunu oynayan kişilere 9 tane farklı mod ve birçok harita bulunmaktadır. Point Blank’ın yaptığı anlaşma gereğince sunucusu olan ülkeler içerisinde diğer sunuculara erişim engellenmiştir.

Point Blank Oyun Modları

Yazımızda belirttiğimiz gibi Point Blank oyununda 9 tane oyun modu bulunmaktadır. Oyuncular bu değişik oyun modlarında oyunu oynayabilirler. Bu oyun modları şu şekildedir:

1-TDM

TDM oyun modu oyunculara belli bir sınırlama verilmeden her öldüklerinde tekrar dirilerek rakiplerine üstünlük kurduğu modlardan birisidir. Oyun belirtilen zaman ve kill sayısı dolana kadar oynanmaya devam eder.

2-İmha Görevi

Bu oyun modu, oyuncuların hepsinin karşı takımda yer alan rakiplerinin hepsini elimine etmeye çalıştığı bir oyun modudur. Bu moddaki asıl amaç bütün düşman güçlerini yok etmektir.

3-Bomba Görevi

Bu mod, isyankarların CT güçlerine olan saldırılarını konu edinmektedir.

4- Yok Etme Görevi

Bu modda her iki takımında koruması gereken kendilerine ait bir hedefi vardır. Oyuncuların amacı kendi hedeflerini koruma ve karşı hedefleri yok etmektir.

5-Defans Görevi

Bu modda Free Rebels takımı CT Force’un tanklarına bazı sabotajlar düzenler ve CT Force bu sabotajları yok etmeye çalışır.

6-Yumruk Modu

Bu modda oyuncuların bütün silahlar kapalıdır ve oyuncular yumruklarıyla mücadele ederler.

7-Dinozor Modu

Bu modda takımlardan her biri 5 dakika dinozor şekline girer ve diğer takım bu sürede insan olarak kalır.

8-Kaos Modu

Bu modda verilen belirli bir sürede veya puan limitinde buna ulaşıncaya kadar puanı yüksek olan takımın kazandığı bir moddur.

9-Kafa Avcısı Modu

Bu modda rakibinizi öldürmek istiyorsanız rakibinizin kafasını vurmanız gerekir.

Oyun İçin Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri:

İşletim sistemi: Windows XP, Vista, 7/8/10

İşlemci: Pentium  4 2.4 GHz / Athlon 2500

Boş alan: 2 GB

Bellek: 512 MB

DirectX: 9

Ekran Kartı: NVidia GeForce 5700

Önerilen sistem gereksinimleri:

İşletim sistemi: Windows XP, Vista, 7/8/10

İşlemci: Pentium  4 3,0 GHz / Athlon 3000+

Boş alan: 2 GB

Bellek: 1 GB

DirectX: 9

Ekran Kartı: NVidia GeForce 6600 / Radeon X600

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here