Paladins This Game Was Not Properly Authenticeted At Launch Time Hatası

0

Paladins oynayan kişiler oyunu açtıkları zaman genellikle “Paladins This Game Was Not Properly Authenticeted At Launch Time” hatası ile karşı karşıya kalıyor. Paladins’te yaşanan bu hataların büyük bir çoğunluğu Steam üzerinden oyunu açarken gerçekleşiyordu. Fakat bu hata hem Steam hem de Hi’rez üzerinden açılırken meydana geliyor. Buda oyun severlere hatanın çözümünü bulma konusunda kafa karışıklığı yaratıyor.

Paladins This Game Was Not Properly Authenticeted At Launch Time hatasının çözümünü bulurken k genellikle kullanıcılar çok zorlanıyor. Bizde yazımızda her oyun severin karşılaştığı bu hatanın çözümü hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Hatanın Steam’deki Çözümü

Paladins’i Steam üzerinden oynayan kişiler bu hatayı alıyorlarsa belirteceğimiz işlemleri uygulayarak hatanın çözümüne ulaşabilir ve oyunu rahat bir şekilde oynamaya devam edebilirler. Oyunu Steam üzerinden oynayan kişiler hatayı düzeltmek için şu adımları uygulaması gerekiyor:

Paladins This Game Was Not Properly Authenticeted At Launch Time hatasının çözümü için ilk olarak “DefaultSystemSettings.ini” dosyasına ulaşmalısınız. Bu dosyaya ulaşmak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

– ilk olarak C:\Program Files (x86) klasörüne girin. Buradan Steam klasörünü bulun ve tıklayın.

–Steam klasöründe yer alan Common klasöründen Paladins’e geliyoruz.

-Comon klasöründe yer alan Chaos Game’den Config klasörüne girmelisiniz.

Buraya kadar geldiyseniz DefaultSystemSettings.ini dosyasını görmüş olmalısınız ve bu dosyaya girmeniz gerekiyor. Yalnız bu dosyayı seçerken dikkat etmeniz gereken bir şey var. Bu klasörde çok fazla benzer isimde dosya var. Bu dosyaya giriş yapmak yerine yanlışlıkla başka bir dosyaya giriş yapabilir ve hatalı işlemler gerçekleştirebiliriniz.

DefaultSystemSettings.ini dosyasına giriş yaptıktan sonra CTRL + F tuş kombinasyonuna basarak “resX” yazmalısınız. Bu kelimeyi yazdıktan sonra karşınıza bir ekran gelecek. Bu ekranda şu şekilde bir yazı yazacak:

ResX: 1280

ResY: 720

Karşınıza gelecek olan ekranda yukarıda belirttiğimiz çözünürlük değerlerinin yer alması gerekiyor. Bazı durumlarda bu çözünürlük değerlerinden farklı değerlerde yer alabilir. Değerlerin farklı olması sorun oluşturmaz.

Karşımıza gelecek olan bu ekranda X ve Y değerlerinin yerlerini değiştirmemiz gerekiyor. Yani yukarıdaki verdiğimiz değerlere göre şu şekilde yazmanız gerekecek:

ResY: 1280

ResX: 720 bu şekilde yazarak kayıt işlemini tamamlıyoruz.

Hatanın Hi’rez Üzerinden Çözümü

Oyunu Hi’rez üzerinden oynayan kişiler, hatayı düzeltmek için oyunun bulunduğu klasöre gelmeleri gerekiyor. Bu klasöre geldikten sonra yine Config klasörünün içerisinde bulunan DefaultSystemSettings.ini doyasına gelmeniz gerekir. Burada karşınıza yukarıda belirttiğimiz gibi bir ekran gelecek. Bu ekranda da yine aynı adımları uygulamanız gerekiyor. Bu şekilde karşılaştığınız hatayı çözebilirsiniz.

Yukarıda sizlere karşınıza çıkan hatayı düzeltmeniz için hem Steam hem de Hi’rez üzerinden yapmanız gereken işlemleri anlattık. Bu işlemleri anlattığımız gibi uygulayan kişiler sorun yaşamadan oyunu oynamaya devam edebilirler. Hatayı bazı kullanıcılar Sorun Giderme ekranını kullanarak da çözdüğünü belirtiyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here