Nonolive Nedir? Nasıl Kullanılır? APK

0

Periscope tarzı uygulamalar son yıllarda artış gösterdi. Bunun sebebi ise Periscope uygulamasının çok fazla yükseliş görmesi ve kullanıcı sayısını artırmasıdır. Periscopevari uygulamalardan birisi ise Nonolive uygulamasıdır. Nonolive uygulaması özellikle son aylarda kullanıcı sayısını artırmıştır. Bu yüzden Nonolive nedir? Nasıl kullanılır? Sorusunu çok fazla kişi sormaktadır. Bizde yazımızda sizlere bu sorunun cevabını vereceğiz.

NONOLİVE NEDİR?

Yazımızın başında dediğimiz gibi Nonolive, Periscopevari bir uygulamadır. Nonolive uygulamasında yayın yapabilirsiniz. Aynı zamanda yayın yapan kişileri takip edebilirsiniz. Nonolive şuan Periscope kadar geniş bir alana yayılmış konumda değil. Nonolive uygulaması üzerinde şuanda sadece Rusya, Türkiye, Malezya, Endonezya, Vietnam ve Tayland üzerinde hizmet vermektedir. Bu ülkelerde yaşayan kişiler yayın yapabilirler ve yapılan yayınları takip edebilirler. Şuan çok fazla bölgeye yayılmamış olsa da uygulamanın geleceği olan bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Şuan uygulama yeni olduğu için ilk başlayanlardan olduğunuz için kendi kitlenizi oluşturabileceksiniz. Yalnız uygulamanın şuan çok yayılmamış olması kullanıcı kitlesi olmadığı anlamına gelmiyor.

Uygulamaya test amacıyla bir bağlantı kurduğumuz zaman yaptığımız 1 dakikalık bir yayında 200 kişiye yakın kişi bağlandı. Bu bize uygulamanın aslında kullanıcı kitlesini geliştirdiğini ve her geçen gün yayıldığını gösteriyor. Aynı zamanda uygulamada birilerini takip edebilirsiniz veya birileri sizi takip edebilir. Henüz yeni bir uygulama olduğu için takipçi kasma işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Nasıl Üye Olunur?

Uygulamaya ilk giriş yapan kişiler ilk işlem olarak kişi konumunu seçmelidir. Zaten şimdilik konum seçme evresinde 6 tane seçenek bulunuyor. Konum seçeneğinizi seçtikten sonra karşınıza 4 farklı seçenek daha çıkacak. Bu seçenekler Facebook, Twitter, Google + ve telefon numaranızdır. Bu seçeneklerden bir tanesini seçerek gerekli izinleri vermeli ve girişinizi yapmalısınız. Giriş işlemlerini tamamen yaptıktan sonra profilinizde istenilen düzenlemeleri yapabilirsiniz ve fotoğrafınızı ekleyebilirsiniz.

Uygulamaya üye olma kısmını anlattık. Şimdi sırada yayın yapma kısmına geldik. Uygulamada kendinize bir kapak fotoğrafı belirlemezseniz yayın yapmanıza izin verilmeyecektir. Bu fotoğrafın zorunlu olmasının sebebi ise yayın yaparken bu fotoğrafın gözükecek olmasıdır. Kapak fotoğrafınızı ekledikten sonra artık yayına başlayabilirsiniz.

NonoLive yayınlarınız hakkında şunu belirtelim ki yayınlarınızda sigara içmeye özendirme, suç teşkil etme veya cinsel içerikli yayın yapma yasaktır. Eğer bu şekilde yayın yaparsınız. Uygulamada banlanırsınız ve bir daha aynı bilgileri kullanarak üye olamazsınız. Uygulamada yayın yaptığınız sırada isterseniz sesli olarak veya yazılı olarak mesaj gönderebilirsiniz. Eğer yayınınızda aykırı gördüğünüz kişiler bulunuyorsa bu kişileri engelleyebiliyorsanız. Bu şekilde yayınınızdan atabiliyorsunuz. Aynı zamanda istediğiniz kişilere hediye gönderebilirsiniz.

Yayınınızı izlediğiniz kişiye de hediye gönderebilirsiniz. Yayınını izlediğiniz kişinin yayınını beğenebilirsiniz ve bu kişiyi takip edebilirsiniz.

NonoLive uygulamasını kullanmak isteyen kişiler uygulamayı Google Play Store ve AppStore üzerinden indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here