Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

0

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

İnsanların bilgi alış verişi yapmasını sağlamak amacıyla, 4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook bu gün dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarındandır. Şu anda 1 milyar 350 milyon kullanıcısı bulunan Facebook oldukça yaygındır. Ancak bu yaygınlık kısa süre içerisinde Facebook’taki kalitenin de düşmesine yol açmıştır. Yani eğitimsiz, cahil ve kültürsüz birçok insanın bu gün Facebook hesabı vardır ve amaçsızca kullanmaktadırlar. Facebooktaki bu kötü gidişat insanların bu platformdaki hesaplarından kalıcı olarak kurtulma isteğini tetiklemiştir. Yani kişiler kaçarak bu platformlardaki seviyesizlikten kurtulmaktadır. Ancak ne yazık ki hesap dondurmak bu işlem için kalıcı sonuç değildir. Bu nedenle facebook hesap silme işlemi kullanılmalıdır.

Peki, Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl kapatılır? Facebook hesabı nasıl silinir? Facebook hesabını silmek son derece basittir. Ayarlardan bu işlem yapılabileceği gibi https://www.facebook.com/help/delete_account eğer Facebook’unuz açıksa bu linke tıklayarak da kısa yoldan hesap silme sayfasına ulaşabilirsiniz. Buradan hesaplarınızı silebilir ve Facebook defterinizi kullanmamak üzere kapatabilirsiniz. Böylece hem seviyesiz insanların seviyesiz durumlarından kurtulur hem de son derece karizmatik ya da güzel çıktığınız fotoğrafların altına annen gil nasıl gibi saçma sapan yorumlardan kurtulursunuz. Aile fertlerinizin sizi rezil etmesi ya da arkadaşlarınızın gereksiz zamanda attığı mesajlarla uğraşmak istemiyorsanız sorunu kökten çözmelisiniz.

Ancak Facebook silme işleminde bazı hususlara dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Çünkü eğer hesabınız silinirse resimlerinize ya da eski dokümanlarınıza ulaşamazsınız. Facebookta hesap silme işlemine tıkladığınızda ilk 14 gün boyunca hesabınıza giriş yaparsanız silme işlemi iptal edilir. Bu nedenle Facebooktaki tüm verilerinizi kopyaladıktan sonra hesabınıza giriş yapmamalı ve 14 gün boyunca beklemelisiniz. Bu süre zarfında ve sonunda arkadaşlarınız ya da sizi arayan biri sizi göremeyecektir. Bu nedenle yapmanız gereken sadece sürenin dolmasını beklemektir. Eğer şifreniz başka birinde de var ise onun girmesi de hesabınızı aktif edeceğinden giriş yapmasını engellemek için şifrenizi değiştirip Facebook silme işlemini yapmalısınız. Bu sayede Facebook gibi düşük seviyeli bir sosyal medya platformuyla uğraşmaktan kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here