En Ucuz Youtuber Ekipmanları

0

En Ucuz Youtuber Ekipmanları

Youtube’u aktif olarak kullanan, kanal çalıştıran, düzenli olarak video yükleyen ve hatta bundan para bile kazanan kişilere youtuber denir. Her gün youtube sitesine yüzlerce belki de binlerce video yüklenmektedir. Peki sizce bunların hepsi izleniyor mu? İstedikleri hedefe ulaşabiliyorlar mı? Tabi ki hayır. Bir youtuber olarak yüklediğiniz videoların izlenmesini, kanalınızın takip edilmesini istiyorsanız, izleyicilere kaliteli videolar sunmalısınız. Bunun için kullanacağınız malzemelerde belli özellikleri aramalısınız. Şimdi sizlere uygun fiyatlı youtuber ekipmanlarının bir kaçından bahsetmek istiyorum.

İlk olarak mikrofonlardan bahsedelim. Video çeken biri için bu ekipman önem olarak ilk sıralarda yer alır. Çekeceğiniz videolarda yeterli ses kalitesini yakalayamazsanız; videonuzun izlenme ihtimali de düşük olur. Sizlere Snopy SN-330M masaüstü mikrofonunu önerebilirim. Sadece 15-25 TL arası fiyat ile sahip olabileceğiniz bu ürün, sizlere son derece de kaliteli ses sağlar. İkinci olarak ise Mk-F100TL adlı mikrofonunu önerebilirim. Sadece belirli internet sitelerinde bulabileceğiniz bu mikrofon da hem kalite hem de fiyat olarak son derece memnunluk vericidir. Bu ekipmana da sadece 70 TL’ye ulaşabilirsiniz.

Bir diğer çok önemli ekipmanlardan birisi de kameradır. Telefonunuzun ön kamerası ve tripod ile istediğiniz videoları çekebilirsiniz. Ama daha profesyonel video çekmek istiyorsanız  yaklaşık olarak 100 TL’ye sahip olabileceğiniz Logitech C-270 isimli kamera sizlere aradığınız kaliteyi sunmaktadır. 720p ve 5 mp özelliklere sahip kameranın yazılımını internetten indirebilir, ışıktan parlaklığa kadar birçok ayar yapabilirsiniz.

Kulaklıkta youtuberlar için vazgeçilmez bir ekipmandır. Video çekimlerinde, montajlarda ve renderlarken kullandığınız zaman dip sesleri ve cızırtıları kolaylıkla duyabilir ve gerekli müdahelelerde bulunabilirsiniz. Bunun için 15-20 TL’ye alabileceğiniz herhangi bir akıllı telefonun kulaklığını kullanabilirsiniz. Ya da oyun kanallarında da severek kullanacağınız ve 35 TL’ye alabileceğiniz Snopy Rampage SN-R2 isimli kulaklığı tavsiye edebilirim.

Video çekerken kameranızın sabit durması ve titrememesi için de sizlere tripod kullanmanızı öneririm. İstediğiniz açıya göre ayarladığınız tripod sayesinde daha net ve stabil videolar kaydedebilirsiniz.  Sizlere Akrobat katlanabilir tripod ayakları öneririm. Tamamen esnek, çıkabilen başlık gibi birçok özelliğe sahip bu ekipmana 5-20 TL arası fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

En Ucuz Youtuber Ekipmanları

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here