BİLGİSAYARDAN FACEBOOK CANLI YAYIN NASIL YAPILIR?

0
Mandatory Credit: Photo by GIAN EHRENZELLER/EPA/REX/Shutterstock (7916860az) The facebook logo inside the facebook Chalet on the sideline of the 47th annual meeting of the World Economic Forum, WEF, in Davos, Switzerland, 20 January 2017. The meeting brings together enterpreneurs, scientists, chief executive and political leaders in Davos January 17 to 20. World Economic Forum, WEF, in Davos, Switzerland - 20 Jan 2017

BİLGİSAYARDAN FACEBOOK CANLI YAYIN NASIL YAPILIR?

Sosyal paylaşım sitelerinde son zamanların favorisi, canlı yayın yapma özelliği. Herkesin telefonlarından kolaylıkla ve anında paylaşım yaptığı canlı yayın paylaşma özelliği, facebook kullanıcılarını çok sevindirmiş durumdadır. bulunduğu mekanda video çekip birkaç sn sonra paylaşmak yerine, anlık görüntüyü anında paylaşma şekli canlı yayın olarak adlandırılmaktadır. Canlı yayın paylaşımını, android mobil cihazlar ve ıphone cihazlar üzerinden yapmak son derece basit bir işlem ile hallolur. Ancak bu canlı yayın paylaşma isteğini bilgisayar üzerinden de yapmak isteyenler için sitemler geliştirilmiştir. Bilgisayardan facebook canlı yayın nasıl yapılır, merak ediyorsanız yazının devamını okumanız yeterlidir.

Yapılması gereken ilk adım OBS adı verilen programı bilgisayarınıza indirmektir. İndirmiş olduğunuz programı dosya içinden çıkararak hazır hale getirmelisiniz. Çünkü ileriki adımlarda kopyalayıp yapıştırmanız gereken bazı senekler karşınıza çıkacaktır. Daha sonra live.h-artonline.com sitesi üzerine gelip, -Create Live Stream- kısmını tıklayarak bu kısmı amanız gerekmektedir. Açılan bölümde, canlı videonuzu paylaşmak istediğiniz bölümü seçmenizle ilgili birkaç tercih çıkacaktır. Grup, yönettiğin sayfa, başka arkadaşının sayfası gibi seçenekler mevcuttur. Bu tercihlerden herhangi birini seçmeniz yeterli. Seçtiğiniz bölümün üzerini tıkladıktan sonra ileri kutucuna tıklayın, eğer sayfanızda bir engelleme ile karşı karşıya kalırsanız izin ver kısmını seçerek, işleminize devam edebilirsiniz. Açılan yeni sayfada sunucu url’si seçeneği bulunmaktadır bu seneği kopyalamalısınız.

Tüm bu işlemleri yaparken masa üstünde açmış olduğunuz OBS programını işleme dahil etmeniz gerekmektedir.

Adım Adım Facebook Canlı Video Yayını Yapılışı

OBS programını açarak, ayarlar kısmına tıklayınız ve buradan da yayın ayarlarını seçiniz. Sağ tarafta URL ile ilgili bölüme, az önce kopyalamış olduğunu url uzantısını yapıştırın. Aynı şekilde sitedeki akış anahtarını da programdaki akış anahtarı kısmına kopyalayıp yapıştırın ve uygula kısmını tıklayın. Sistem hazırlamış olduğunuz canlı yayını başlatmaya hazır hale gelmiş durumdadır, ancak kaynak bulunmadığı için kaynaklar bölümüne sağ tıklayıp, pencere yakala ve tüm pencere demelisiniz. Bunları yaptıktan sonra yayını başlat ve kaydetmeyi başlat diyebilirsiniz. Son olarak da, facebook sayfanızda canlı yayına geç diyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Böylece canlı yayınınız hangi sayfayı tercih ettiyseniz, o sayfada yayınlanmaya hazır bir şekle gelmiş durumda olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here