Bebek Odası Dekorasyon

0


Annelik görevine bir an önce başlayabilmek için sabırsızlıkla bekleyen hamile anne adaylarının en büyük telaşeleri arasında yer alan bebek odası dekorasyon fikirleri, anne baba adaylarını hem heyecanlandırır hem de yorar. Eğer oturduğunuz ev kendinizin ise sağlam malzemeli ağır diye tabir edilen oda takımlarını seçebilirsiniz. Ancak kirada oturuyorsanız öncelikli olarak sadece gardolap ve yatak ikilisini temiz etmeniz yeterli olacaktır. Uygun mobilyaların seçilmesinden sonra odayı uygun bir renge boyamanızda fayda var, böylelikle kapsamlı bir temizlik yapılmış ve oda bebeğe uygun olur. Renk ve mobilya seçiminden sonra ilgilenilecek diğer konu ise halı seçimidir, hem cıvıl cıvıl olmalı hem tüysüz hem de mutlaka ati bakteriyel olmalıdır.

Bebek Odasında Perde Tercihleri

Bebek odası perdeleriçeşitleri ve renkleri bakımından pek çok seçeneğe sahipken oda dekorasyonları içinde önemlidir. Özellikle çocuğunuz için ayıracağınız oda da ona kendi dünyası olduğunun rahatlığını verebilmeniz için sevebileceği türden renk ve modelleri seçmelisiniz. Bebekler için daha sempatik çeşitleri mevcut iken yaş aralığı değiştikçe perdeleri de değiştirebilmeniz mümkün. Perde ve halıların seçimi şundan dolayı önemlidir, içerideki eşya ne kadar hoş gürünse de kombinenizi tamamlayacak olan perdeler uygun olmadığı zaman bütünlük bozulur ve ortaya çıkan karmaşık görüntü gözü yorar.

Bebeklerin Dünyasında Onları Yalnız Bırakın

Çoğu ebeveynin yaptığı en büyük hata bebekleri küçük olması gerekçesi ile odalarını ayırmamaktır. İlk olarak bebeğiniz nasıl alışırsa sizde oda rahat eder, bebek odası eşyalarıkonusunda tercih yapılırken ona en iyi şekilde bakabileceğiniz eşyalar haricinde çok fazla doldurmayın odayı. Bebeğin önemli ihtiyaçları için gereken mobilyalar yeterli olur, mesela alt açma adı verilen bölümün mutlaka yer alması gerekir veya gece rahatça emzirebilmeniz için rahat bir sandalye koltuk ve benzeri eşyanın olması da mutlaka gereklidir. Eğer odasına alışmasını istiyorsanız mümkün olduğu kadar bakımını odasında yapın unutmayın bebekler ve çocuklar yetişkinlere gire daha çabuk öğrenir ve kabullenirler. Sürekli aynı alanı görünce oda büyüdükçe odasını kendi özel dünyasına dönüştürmeye başlar ve haliyle dekorasyon olarak değişiklik yapılması gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here